Jak filtrační láhev a uhlíkový filtr na vodu značky LifeStraw změnil svět?

Jak filtrační láhev a uhlíkový filtr na vodu LifeStraw změnil svět?


Světoznámou společnost Vestergaard Frandsen proslavil speciální uhlíkový filtr na vodu značky LifeStraw, který dokáže odstranit bakterie a nečistoty z vody a činí ji dokonale pitnou. Jaký příběh se skrývá za vznikem značky, čím jsou výjimečné její filtrační láhve a co byste měli vědět o iniciativě Giving Back?

 

Uhlíkový filtr na vodu LifeStraw


Společnost Vestergaard Frandsen vznikla ve Švýcarsku v roce 1994. Hned při vzniku si dala za cíl pomáhat nejzranitelnějším, a proto se začala zaměřovat na vývoj a výrobu produktů, které pomáhají. Odpovědným podnikáním, výjimečnými produkty a pomocí jiným zemím se stala známou po celém světě.

Později se rozrostla na dvě společnosti – Vestergaard Frandsen a LifeStraw. Nejznámějším výrobkem se stal speciální uhlíkový filtr na vodu. Jedná se o inovativní technologii, která se stala skvělou pomůckou v boji s nedostatkem pitné vody a zkvalitnění života mnoha lidí po celém světě.

Uhlíkový filtr na vodu LifeStraw je přibližně 25 centimetrová plastová tuba, kterou lze přirovnat k hrubému brčko. Jedinečná technologie dokáže vyčistit vodu od bakterií, virů a jiných sedimentů ještě předtím, než ji člověk vypije. Uhlíkový filtr LifeStraw dokáže zachytit částice od velikosti 15 mikronů a ničí až 99,9% bakterií, které jsou přítomny ve vodě.

lifestraw filtr

Nejlepší vynález roku 2005


Uhlíkový filtr LifeStraw má spoustu využití a pomáhá zkvalitňovat životy lidí po celém světě, a to zejména v zemích, kde pitná voda není samozřejmostí. Podle údajů Světové zdravotnické organizace bojuje se získáním pitné vody zhruba šestina světové populace. Kromě toho pomáhá v boji s globálním oteplováním tím, že lidé nejsou nuceni vodu ze znečištěných pramenů převařovat, čímž se snižuje spotřeba dřeva nutná k založení ohně.

Kvůli svému snadnému použití a efektivitě, která v současnosti pomáhá mnoha lidem byl uhlíkový filtr LifeStraw magazínem Time označen za nejlepší vynález roku 2005. V magazínu Forbes byl zařazen do žebříčku deseti věcí, které pozitivně ovlivňují způsob, jakým žijeme.

 

O programu Giving Back


Vynálezem uhlíkového filtru se pomoc světu teprve začala. Společnost si dala za cíl měnit kontaminovanou vodu na pitnou a bezpečnou pro komunity po celém světě. V rámci programu Giving Back byly vytvořeny specializované týmy s dobrovolníky, kteří pomáhají v nejvíce ohrožených oblastech. Komplexním plánováním, školeními a dalšími vzdělávacími aktivitami zasahují přímo v problémových místech, dělají pravidelné návštěvy škol a učí lidi udržitelnosti a využívání čističek vody LifeStraw.

 

giving back lifestraw program

Díky koupi produktů LifeStraw pomáháte změnit svět k lepšímu i vy. Výtěžek z nákupu putuje na rozvoj programu Giving Back, který výrazně mění životy lidí. Zakoupením cestovního filtru nebo lahví LifeStraw zajistíte přísun nezávadné vody jednomu dítěti v Africe na celý školní rok.

 

Objevte celou nabídku LifeStraw


V naší nabídce na MyBottle.cz najdete celou řadu produktů LifeStraw, které vám zajistí bezpečné pití vody z jakéhokoli zdroje. Filtrační láhev obsahuje 2-stupňovou filtraci, filtr s aktivním uhlím a mikrofiltr, které dokážou z vody odstranit většinu bakterií, mikroplastů a parazitů.

Milovníkům outdoorových dobrodružství, kempování, turistik a dalších zajímavých aktivit doporučujeme láhev na vodu s dvojitou stěnou a vakuovou izolací z nerezavějící oceli s pokročilým filtrem, který chrání její obsah. Využijete ji na místech s nedostatkem pitné vody, neboť si můžete do láhve nabrat vodu z potoka nebo jezera a vychutnat si ji bez obav. Nerezová termo láhev LifeStraw je vyrobena z odolnějšího materiálu, který je odolný proti poškozením a ve srovnání s plastem má mnohem delší životnost.

 

Filtrační láhev LifeStraw se stane vaším společníkem všude tam, kde si nejste jisti nezávadností nebo kvalitou zdroje vody. Sebrat ji s sebou můžete do školy, na turistiky i cesty. LifeStraw láhve jsou vyráběny v různých designech a velikostech, tak aby si z nabídky vybral každý.

 

Dostupný je také cestovní filtr na vodu, který díky jeho praktické velikosti můžete nosit všude s sebou. Uhlíkový filtr na vodu dokáže přefiltrovat až 4000 litrů vody, což představuje dostatek pitné vody pro dospělého člověka na 5 let.

 

Zdroje:

https://www.baterky-noze.sk/znacka/lifestraw/

https://www.zapakuj.cz/lifestraw/

https://eu.lifestraw.com/pages/about-us

https://www.nadaciapontis.sk/novinky/lifestraw-unikat-ktory-zachranuje-zivoty/

 

Autor: Dáša Uhereková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení