Jak filtrační láhev a uhlíkový filtr na vodu značky LifeStraw změnil svět?

Jak filtrační láhev a uhlíkový filtr na vodu LifeStraw změnil svět?


Světoznámou společnost Vestergaard Frandsen proslavil speciální uhlíkový filtr na vodu značky LifeStraw, který dokáže odstranit bakterie a nečistoty z vody a činí ji dokonale pitnou. Jaký příběh se skrývá za vznikem značky, čím jsou výjimečné její filtrační láhve a co byste měli vědět o iniciativě Giving Back?

 

Uhlíkový filtr na vodu LifeStraw


Společnost Vestergaard Frandsen vznikla ve Švýcarsku v roce 1994. Hned při vzniku si dala za cíl pomáhat nejzranitelnějším, a proto se začala zaměřovat na vývoj a výrobu produktů, které pomáhají. Odpovědným podnikáním, výjimečnými produkty a pomocí jiným zemím se stala známou po celém světě.

Později se rozrostla na dvě společnosti – Vestergaard Frandsen a LifeStraw. Nejznámějším výrobkem se stal speciální uhlíkový filtr na vodu. Jedná se o inovativní technologii, která se stala skvělou pomůckou v boji s nedostatkem pitné vody a zkvalitnění života mnoha lidí po celém světě.

Uhlíkový filtr na vodu LifeStraw je přibližně 25 centimetrová plastová tuba, kterou lze přirovnat k hrubému brčko. Jedinečná technologie dokáže vyčistit vodu od bakterií, virů a jiných sedimentů ještě předtím, než ji člověk vypije. Uhlíkový filtr LifeStraw dokáže zachytit částice od velikosti 15 mikronů a ničí až 99,9% bakterií, které jsou přítomny ve vodě.

lifestraw filtr

Nejlepší vynález roku 2005


Uhlíkový filtr LifeStraw má spoustu využití a pomáhá zkvalitňovat životy lidí po celém světě, a to zejména v zemích, kde pitná voda není samozřejmostí. Podle údajů Světové zdravotnické organizace bojuje se získáním pitné vody zhruba šestina světové populace. Kromě toho pomáhá v boji s globálním oteplováním tím, že lidé nejsou nuceni vodu ze znečištěných pramenů převařovat, čímž se snižuje spotřeba dřeva nutná k založení ohně.

Kvůli svému snadnému použití a efektivitě, která v současnosti pomáhá mnoha lidem byl uhlíkový filtr LifeStraw magazínem Time označen za nejlepší vynález roku 2005. V magazínu Forbes byl zařazen do žebříčku deseti věcí, které pozitivně ovlivňují způsob, jakým žijeme.

 

O programu Giving Back


Vynálezem uhlíkového filtru se pomoc světu teprve začala. Společnost si dala za cíl měnit kontaminovanou vodu na pitnou a bezpečnou pro komunity po celém světě. V rámci programu Giving Back byly vytvořeny specializované týmy s dobrovolníky, kteří pomáhají v nejvíce ohrožených oblastech. Komplexním plánováním, školeními a dalšími vzdělávacími aktivitami zasahují přímo v problémových místech, dělají pravidelné návštěvy škol a učí lidi udržitelnosti a využívání čističek vody LifeStraw.

 

giving back lifestraw program

Díky koupi produktů LifeStraw pomáháte změnit svět k lepšímu i vy. Výtěžek z nákupu putuje na rozvoj programu Giving Back, který výrazně mění životy lidí. Zakoupením cestovního filtru nebo lahví LifeStraw zajistíte přísun nezávadné vody jednomu dítěti v Africe na celý školní rok.

 

Objevte celou nabídku LifeStraw


V naší nabídce na MyBottle.cz najdete celou řadu produktů LifeStraw, které vám zajistí bezpečné pití vody z jakéhokoli zdroje. Filtrační láhev obsahuje 2-stupňovou filtraci, filtr s aktivním uhlím a mikrofiltr, které dokážou z vody odstranit většinu bakterií, mikroplastů a parazitů.

Milovníkům outdoorových dobrodružství, kempování, turistik a dalších zajímavých aktivit doporučujeme láhev na vodu s dvojitou stěnou a vakuovou izolací z nerezavějící oceli s pokročilým filtrem, který chrání její obsah. Využijete ji na místech s nedostatkem pitné vody, neboť si můžete do láhve nabrat vodu z potoka nebo jezera a vychutnat si ji bez obav. Nerezová termo láhev LifeStraw je vyrobena z odolnějšího materiálu, který je odolný proti poškozením a ve srovnání s plastem má mnohem delší životnost.

 

Filtrační láhev LifeStraw se stane vaším společníkem všude tam, kde si nejste jisti nezávadností nebo kvalitou zdroje vody. Sebrat ji s sebou můžete do školy, na turistiky i cesty. LifeStraw láhve jsou vyráběny v různých designech a velikostech, tak aby si z nabídky vybral každý.

 

Dostupný je také cestovní filtr na vodu, který díky jeho praktické velikosti můžete nosit všude s sebou. Uhlíkový filtr na vodu dokáže přefiltrovat až 4000 litrů vody, což představuje dostatek pitné vody pro dospělého člověka na 5 let.

 

Zdroje:

https://www.baterky-noze.sk/znacka/lifestraw/

https://www.zapakuj.cz/lifestraw/

https://eu.lifestraw.com/pages/about-us

https://www.nadaciapontis.sk/novinky/lifestraw-unikat-ktory-zachranuje-zivoty/

 

Autor: Dáša Uhereková

Zpět do obchodu