Jaká láhev je vhodná pro turistiku, k vodě či na výlet do přírody?

17.10.2022

Aby láhev na vodu dokonale splnila svůj účel, je dobré si před koupí promyslet, jak ji hodláte využívat. Láhve na vodu jsou na našem e-shopu MyBottle.cz dostupné v různých provedeních, značkách a velikostech. Poradíme vám, které parametry při výběru láhve na vodu sledovat tak, abyste byli s vaším nákupem a výběrem láhve opravdu spokojeni.

Láhve na vodu - Jak vybrat nejlepší?


S určitostí nelze říci, která láhev na vodu je nejlepší, protože každý zákazník má jiné preference a kritéria, kterým přizpůsobuje finální rozhodnutí. Tento článek proto vnímejte jako průvodce všemi možnostmi, které vám láhve na vodu nabízejí, abyste sami dokázali určit, co vám bude nejvíc vyhovovat.

 

Láhve na vodu podle materiálu


Na začátek si můžeme láhve na vodu rozdělit podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Každý z materiálů má své výhody a nevýhody, proto záleží na vás, který upřednostníte.

  • Plastová láhev na vodu – její největší výhodou je nízká hmotnost, díky čemuž se těší mimořádné oblibě u dětí nebo sportovců. Plast se při dopadu na zem nerozbije, díky čemuž vydrží plastová láhev i tvrdší zacházení. Nevýhodou je ovšem nízká odolnost vůči horké vodě, která může plast zcela zdeformovat.

žena drží plastovou láhev Equa se smoothie

  • Nerezová láhev na vodu – díky svému odolnému materiálu patří mezi nejkvalitnější láhve na trhu. Nerez je zdravotně nezávadný, nepřebírá pachy a snadno se čistí. Nerezové láhve na vodu jsou dostupné v různých barevných provedeních a designech, jejich jedinou nevýhodou je, že kvůli neprůhlednému materiálu není možné kontrolovat hladinu vody uvnitř láhve.

barevné nerezové láhve značky Lund London pokládané na bílém pozadí

  • Skleněná láhev na vodu – je zdravotně nezávadná, většinou je vyrobena z odolného borosilikátového skla, které zvládne i vysoké teploty. Skleněné láhve na první pohled zaujmou zejména elegantním designem, výhodou je odolnost vůči škrábancům a absorpci pachů, nevýhodou však zůstává vyšší hmotnost.

žena drží skleněnou láhev Crystallove s růžovým kamenem

I uzávěr láhve na vodu je důležitý


Výběr uzávěru láhve úzce souvisí s tím, na jaké aktivity plánujete láhev na vodu používat. Například při sportu vám bude vyhovovat úplně jiný druh uzávěru než při práci. Láhve na vodu jsou dostupné s těmito uzávěry:

  • Zátka na šroubování - doporučená je zejména pro výlety do přírody či outdoorové aktivity, při kterých musí být láhev dobře uzavřena. Šroubovací zátky jsou velmi spolehlivé, často bývají doplněny o karabinu, díky které si můžete láhev přichytit o batoh.
  • Šroubovací víčko – je podobné uzávěrům z PET lahví, jednoduše se našroubuje kolem hrdla láhve. Obvykle je součástí skleněných lahví, které si s sebou můžete vzít na procházku, do práce či do města.
  • Zacvakávací zátky a hubičky - nejčastěji se používají na cyklistických nebo sportovních lahvích, kdy sportovec nemá čas zdržovat se zdlouhavým otevíráním láhve. Oblíbené jsou také na dětských lahvích, protože jsou jednoduché na otevírání. Dětské láhve by však měly mít také ochranný kryt, který zamezí kontaktu s jinými nečistotami

Jaký objem má mít láhev na vodu?

Láhve na vodu jsou na MyBottle.cz dostupné v různých velikostech, opět záleží jen na vašich preferencích. Menším dětem se doporučují láhve s objemem od 200 ml do 500 ml, protože jsou lehčí a skladnější. Dospělí by měli sáhnout po modelech o objemu od 500 ml, tato velikost lahví je vhodná do práce či na cestu autem. Větší láhve o objemu od 600 ml a více jsou vhodné pro sport či různé výlety.

Hledáte něco extra? Objevte láhve na vodu se speciálními funkcemi

Některé láhve na vodu mají také extra funkce, kterými se odlišují od běžných lahví. Dostupné jsou například speciální filtrační láhve, které využijete na túrách a v místech, kde je nedostatek čisté pitné vody. Filtr uvnitř láhve na vodu dokáže zničit až 99% bakterií, mikroplastů, parazitů, organických chemických látek, špíny, písku, zakalení a chlóru, díky čemuž je praktickým pomocníkem na cestách.

inteligentní lasa larq zaseknutá mezi dřevěnými větvemi v potoce

Oblíbené jsou i láhve na vodu s počítadlem plnění, takže díky nim máte přehled o množství vypité vody a vašem pitném režimu. Novinkou na trhu jsou samočistící láhve, které dokážou zničit více než 99% biologických kontaminantů. Pro čištění stačí zmáčknout tlačítko na víčku a láhev spolu s vodou je za 60 sekund hygienicky čistá. Objevte všechny inteligentní láhve na MyBottle.cz.

Autor: Dáša Uherková

Zpět do obchodu