Jednorázová vs. opakovaně použitelná láhev na vodu

Proč nahradit jednorázovou láhev opakovaně použitelnou? Největší výhody spočívají zejména v šetření obrovského množství peněz a také ekologičnosti. Přečtěte si více o výhodách opakovaně použitelné láhve na vodu.

Opakovaně použitelná láhev na vodu šetří vaše peníze

Bohužel bez vody se žít nedá a kromě toho, že nám doma teče pitná voda z kohoutků, obrovská část populace upřednostňuje koupi balené vody z obchodů. Zkoušeli jste někdy popřemýšlet nad tím, kolik peněz byste týdně, měsíčně, ba dokonce ročně ušetřili, pokud byste přestali kupovat balené vody v obchodech? Tato částka se může vyšplhat až na desítky či stovky eur v závislosti na tom, jak často vodu v jednorázových PET lahvích kupujete.

Chápeme, že ne vždy si sebou člověk vezme opakovatelně použitelnou láhev s vodou a někdy se prostě lákavé nabídce v obchodech nedá odolat. Z dlouhodobého hlediska je však neustálé nakupování balené vody finančně velmi nevýhodné.

klean kanteen termosky chlap a žena držiaci v ruke klean kanteen termosky na horách

Do opakovatelně použitelné láhve si můžete napustit nejen čistou vodu, ale připravit si můžete také osvěžující limonádu, smoothie či různé jiné teplé i studené nápoje. Dokonce existují studie, které se snaží prokázat, že lidé s vlastní lahví na vodu více dodržují pitný režim. Nová láhev je stylovým doplňkem, který s sebou bude hrdě nosit a náklady na její nákup se vám po pár týdnech jistě vrátí.

 

Šetřete přírodu s opakovatelně použitelnou lahví

Jak jsme zmiňovali již dříve, opakovatelně použitelná láhev šetří přírodu, a to hned několika způsoby. Při správné péči a také v závislosti na jejím materiálu vám vydrží několik let, během kterých nemusíte jednorázové láhve kupovat, čímž redukujete tvorbu plastového odpadu.

 jednorázové plastové flaše

Právě plastový odpad je jedním z největších problémů 21. století a využíváním opakovatelně použité láhve eliminujete jeho další vznik. Myslete více na přírodu a životní prostředí a udělejte první krok k udržitelnosti s novou opakovatelně použitelnou lahví na vodu.

 

Jak vybrat opakovatelně použitelnou láhev na vodu?

V první řadě byste si měli promyslet jaká velikost láhve vám bude vyhovovat a také materiál, ze kterého má být vaše láhev na vodu vyrobena. Mezi nejprodávanější patří nerezové láhve, které dokáží udržet teplotu teplých i studených nápojů a zároveň jsou odolné vůči nárazům. Více o výhodách nerezové láhve na vodu se dočtete také v našem článku.

 obedový box, fľaša na vodu stojace na stole monbento

Opakovatelně použitelné láhve mohou být vyrobeny i z plastu. Výhodou plastových lahví je jejich lehká váha, oblíbenými jsou zejména na sport nebo pro děti do školy či na výlety. Stylovým kouskem jsou také skleněné láhve, jejichž design si okamžitě zamilujete.

 

Autor: Dáša Uherková 

Zpět do obchodu