Láhev na vodu ze skla, nerezu nebo plastu? Jaký materiál je ten nejlepší?

15.08.2022

Uvažujete o koupi láhve na vodu? Před výběrem zvažte zejména materiál, ze kterého bude vaše láhev vyrobena. Poradíme vám, jaká láhev na vodu je pro vás vhodná, v čem spočívají výhody jednotlivých materiálů a podle jakých dalších parametrů se rozhodnout při výběru.

 

Láhev na vodu podle účelu


V první řadě je důležité promyslet si, kam s sebou chcete láhev nosit a při jakých aktivitách ji budete využívat. Pokud potřebujete láhev do školy nebo práce, můžete se spolehnout na plast nebo sklo, které jsou nejen kvalitní, ale také designové.

V případě, že milujete outdoorové sporty, kempování nebo výlety do přírody, budete potřebovat láhev z odolnějšího nerezového materiálu. Materiál ve většině případů ovlivňuje i hmotnost láhve, u každé proto v našem e-shopu MyBottle.cz naleznete její hmotnost.

 

Nerezová láhev


Má schopnost izolace, takže horké nápoje zůstávají i po několika hodinách teplé a studené nápoje se naopak neohřívají. Nerezová láhev má velkou výhodu v odolnosti, takže přežije i tvrdší zacházení. Její materiál je odolný vůči rzi a skvrnám, což prodlužuje životnost láhve.

Nerezové láhve lze čistit v myčce nádobí a při správné péči vydrží láhev desítky let. Při výrobě nerezové láhve nejsou používány žádné chemikálie ani toxiny, takže pití z ní je opravdu bezpečné. Výhodou je i možnost recyklace nerezového materiálu a nošením láhve na vodu přispíváte k trvalé udržitelnosti planety.

nerezová láhev

Nerezová láhev může mít různé druhy uzávěrů a prodává se ve více provedeních. Zajímavým jsou například nerezové láhve Lund London, které vás překvapí svým hravým designem.

Nerezovou láhev můžete nosit prakticky kamkoli a vhodná je i pro děti do školy. V porovnání s jinými druhy lahví má o něco vyšší cenu, avšak v tomto případě se za kvalitu materiálu určitě vyplatí připlatit.

 

Skleněná láhev


Sklo je nezávadný materiál, který se považuje za nejbezpečnější z hlediska zdraví. Koupí skleněné láhve také šetříte životní prostředí a bojujete proti nadměrné tvorbě plastového odpadu.

V mnoha případech je skleněná láhev považována za zlatou střední cestu, nicméně ve srovnání s plastovou nebo nerezovou je nejtěžší. Právě z tohoto důvodu se příliš nedoporučuje dětem, pro které by mohla být ve školní tašce zbytečnou zátěží. Nevýhodou je i možnost rozbití skla, kterému lze předejít používáním ochranných obalů.

sklenená láhev

Plastová láhev


Plastové láhve v našem e-shopu jsou vyrobeny z nezávadného plastu a cenově jsou dostupné pro každého. Jejich využití je všestranné a nosit je můžete prakticky kamkoli. Oblíbené jsou také jako sportovní láhve a vhodné jsou i pro malé školáky.

Jejich životnost je v porovnání s nerezovými láhvemi kratší, nicméně plast je recyklovatelný materiál, takže koupí plastové láhve snižujete produkci jednorázových plastů.

plastová láhev

Další parametry, které sledovat při výběru láhve na vodu

Při výběru konkrétního modelu láhve přizpůsobte vaše rozhodnutí i dalším parametrům. Důležitá je velikost láhve, kterou udává její objem. Před koupí si výběr láhve pořádně promyslete, protože velikost pocítíte i na její váze a prostoru, který vám zabere v tašce či batohu.

Láhve na vodu se rozlišují také způsob otevírání uzávěru, tvar a design, který v mnoha případech prodává.

Láhve na vodu máme rozděleny do několika kategorií a vybírat si můžete také podle značek. V případě, že s výběrem láhve na vodu potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Autor: Dáša Uherková

Zpět do obchodu