Dodržujte pitný režim během letních veder s lahvemi MyBottle

25.08.2022

Pravděpodobně nikoho z vás nemusíme přesvědčovat o důležitosti dodržování pitného režimu a rizicích dehydratace, které našemu organismu hrozí zejména v létě. Kolik vody byste měli během léta vypít, jaké nápoje jsou nejvíce doporučeny a jak vám s dodržováním pitného režimu pomohou láhve MyBottle?

Kolik vody se doporučuje vypít během léta?

Obecně platí, že během léta by mělo naše tělo přijmout více tekutin, a totéž platí iu dětí. Nelze však s určitostí říci kolik litrů by měl každý člověk vypít, protože zdravotní stav a potřeby jednotlivých lidí se liší. Mnozí výživoví poradci se však shodují na tom, že průměrný příjem tekutin dospělého člověka během dne by měl být zhruba od 2,5 do 3 litrů vody. V případě veder se doporučuje vypít minimálně o litr vody navíc.

Důležité je uvědomit si, že vodu je třeba pít i přesto, když člověk nepociťuje žízeň. Většinou se totiž potřeba pití vody spojuje zejména s rostoucími venkovními teplotami nebo fyzickou aktivitou. Třeba také myslet na to, že není dobré pít vodu nárazově ve velkých dávkách a je lepší pít ji pravidelně po menších množstvích.

letné obdobie a pitný režim

Nápoje, které se do pitného režimu nepočítají

Mnoho lidí si bohužel neuvědomuje, že některé druhy nápojů se nezapočítávají do pitného režimu. Patří sem nápoje s vysokým obsahem cukru, chininu, kofeinu nebo alkoholu, mezi které řadíme například piva, limonády, různé druhy alkoholu, a také kávu.

obrázok kávy káva alkohol sladené nápoje sa nepočítajú do nášho denného príjmu tekutín

 

Aby byl váš pitný režim ideální, úplně stačí, když budete pít čistou vodu, případně čistou perlivou vodu. Dětem můžete v rámci pitného režimu nabídnout také neslazené ovocné nebo bylinkové čaje, vodu ochucenou kvalitním sirupem či vodou zředěné ovocné džusy.

Jak vám znovupoužitelná láhev na vodu pomůže dodržovat pitný režim?

Budete překvapeni, ale důvodů se najde hned několik. Častým problémem lidí, kteří nedodržují pitný režim je ten, že si vodu s sebou jednoduše zapomenou vzít, protože nemají láhev, do které by si vodu nalili. Opakovatelně použitelná láhev na vodu jednoduše řeší tento problém a oblíbený nápoj, ať už je to čistá voda, minerálka nebo doma připravený čaj, si můžete vzít kamkoli s sebou.

Sami uvidíte, že pokud zainvestujete do nové láhve na vodu, budete ji chtít nosit všude s sebou. Láhev na vodu je nejen praktický pomocník, ale také stylový doplněk, kterým se nebudete stydět kdekoli prezentovat. Znovupoužitelnou láhev na vodu si s sebou můžete vzít do práce, fitka, na procházku nebo kamkoli, kam se rozhodnete vyrazit.

sklenená fľaša

 

Samozřejmě výhod, proč používat opakovatelně použitelnou láhev na vodu je mnohem více. Kromě dodržování správného pitného režimu také šetříte přírodu tím, že nepodporujete prodej jednorázových plastů. Zároveň pomáháte v cestě k trvalé udržitelnosti a také šetříte peníze.

Láhve na vodu jsou dostupné v různých provedeních

Na našem e-shopu MyBottle.cz naleznete širokou nabídku lahví na vodu, které se odlišují velikostí, designem, značkou i materiálem. Podle materiálu můžete láhve na vodu rozdělit na:

S dodržením pitného režimu vám pomohou i inteligentní láhve, které vám jednoduše zprostředkují všechny důležité údaje o příjmu tekutin během dne. Inteligentní láhve na vodu mají počítadlo plnění, díky kterému budete přesně vědět, kolik litrů vody jste za den vypili.

Autor: Dáša Uherková

Zdroje:
https://www.svetplodu.sk/clanok/149/kolko-vody-denne-vypit/
https://primar.sme.sk/kalkulacky/kalkulacka-pitného-rezimu
https://vysetrenie.seznam.sk/cl/1000865/1800775/Tropicke-teploty-menia-pitny-rezim--Podívejte-se--kolko-vody-tělo-OPRAVDU-potřebuje
https://www.zenyvmeste.sk/v-horucich-dnoch-treba-vypit-liter-vody-navyse

Zpět do obchodu