Pitný režim

O důležitosti pitného režimu a dostatečného příjmu tekutin se toho popsalo už opravdu dost. Ale ruku na srdce. Opravdu pijeme dostatek tekutin, tak potřebných pro lidský organismus i přes všechny informace, které máme a neustálém zdůrazňování důležitosti pitného režimu?

 

Pitný režim
Lidský organismus je jedinečný a unikátní. Proto potřebuje každý člověk přijmout různá množství tekutin, k zachování optimální funkce všech jeho orgánů. Přesný objem vody, který potřebujete během dne přijmout si umíte snadno vypočítat podle své hmotnosti. Pokud svou hmotnost vynásobíte během léta 40-ti, nebo během zimy 35-ti, dostanete množství vody v ml, které byste měli vypít. Nesmíme zapomenout, že do celkového množství přijatých tekutin během dne se nezapočítává mléko, káva, alkohol ani tekutina zkonzumovaná ve formě polévky. Základem pitného režimu by měla být čistá voda, ale vhodné jsou i čaje. Důležité je konzumovat kvalitní vodu, která hraje klíčovou roli při výživě organizmu. Důležité je eliminovat obsah fluoridu a bromu, které jsou silnými toxiny pro náš organismus a mohou způsobit např. oslabení funkce štítné žlázy.

 

Důležitost dodržování pitného režimu
Naše tělo si tekutiny nedokáže vytvořit samé, a tak je odkázáno jen na jejich přísun z venku. Navíc tím, že je lidský organismus převážně tvořen vodou, její nedostatečný přísun snáší velmi obtížně. Nedostatek vody v organismu způsobuje poruchy trávení, bolest hlavy, ukládání tuků, podrážděnost, slabost, únavu až závratě.

 

Voda a hubnutí
Víte, že nedostatek tekutin napomáhá ke zvyšování hmotnosti, způsobuje zvýšenou tvorbu vrásek a ochabování svalstva? Tělo si totiž vodu zadržuje na „horší časy“, čímž dochází ke zvětšování buněk a v konečném důsledku vede k nadváze.
Proto, je-li vaším cílem zhubnout, je velmi důležité dodržovat pitný režim. Vaše trávení se zlepší tím, že se urychlí metabolické procesy v organismu. Tělo nebude vodu zadržovat, díky čemuž se postupně zbaví odpadních látek a toxinů. Ani tuky se v rizikových partiích nebudou ukládat v takové míře, zvláště pokud k pitnému režimu přidáte i zdravou stravu a pohyb, ideálně pod dohledem trenéra, který se postará o bezpečný funkční a kondiční trénink založený na důkladné diagnostice pohybového aparátu.

 

Netrpíte dehydratací?
Zjistit, jestli Vaše tělo netrpí dehydratací je velmi jednoduché. Pokud pociťujete během dne suchost v ústech nebo žízeň, napijte se, ne však hodně vody najednou, ale po doušcích, dokud pocit žízně nepomine. Během pracovní vytíženosti a shonu má však většina z nás tendenci ignorovat signály těla, což zbytečně vede již ke zdravotním obtížím. Druhý způsob je podívat se do zrcadla na barvu jazyka. Pokud je na něm bílý povlak, je to jeden ze signálů, že trpíte dlouhodobým nedostatkem tekutin. Správný příjem tekutin je stejně důležitý jako příjem makroživin. Voda plní v organizmu mnohé důležité funkce, rozvádí živiny po těle, odvádí metabolický odpad a plní i termoregulační funkci.

 

Ranní pohár
Máme pro vás malý tip. Vyzkoušejte ranní života budič: sklenici čisté nebo minerální vody po probuzení. Nejenže osvěží, přebere z dřímotu, ale také zmobilizuje procesy látkové přeměny v organismu, vaše tělo se vzbudí a nastartuje! Důležité je konzumovat kvalitní vodu, která hraje klíčovou roli při výživě organizmu. Důležitě je eliminovat obsah fluoridu a bromu, které jsou silnými toxiny pro náš organismus a mohou způsobit oslabení funkce štítné žlázy. Také velmi důležitým faktorem je vyhýbat se nevhodným plastovým lahvím, které obsahují nebezpečné chemikálie jako bisphenol a, ftaláty a pod.

 

Stačí tak málo
Dodržovat pitné režimu je jen otázkou zvyku. Pokusme se zahrnout vodu do každodenního seznamu povinností a udělat pro sebe něco zdravého a užitečného, ​​za což se nám náš organismus odvděčí. Navíc s designovými lahvemi od mybottle.cz může být dodržování pitného režimu i stylovou záležitostí. Nezapomínejme, že ideální je vypít 2/3 denního příjmu tekutin do 15:00 odpoledne a 1/3 do večera. Pijme na zdraví!

Zpět do obchodu