Co je hodnocení INCI a co toto číslo představuje?

Kůže je největší orgán těla. Přes ni přijímáme do těla množství prospěšných, ale také škodlivých látek. Stejně jako věnujeme stále větší pozornost složení potravin, které konzumuje, bychom neměli podceňovat ani složení kosmetiky, kterou používáme.


Látky, které se v kosmetice nacházejí, ovlivňují naše zdraví (zejména hormonální, endokrinologický systém...). Proto jsme se v Mybottle rozhodli vybrat a nabídnout vám jen kosmetiku, která neobsahuje nebezpečné látky a je zdravotně, co možná nejvíce nezávadná.

 

„Složení kosmetiky, kterou vám nabízíme, prověřujeme v mezinárodních databázích kosmetických organizací / asociacích a specializovaných aplikacích (EWG SkinDeep, CosIng, Inci Beauty, WeWell a další), abychom vám na jednom místě přinesli jen ty nejkvalitnější a“ na mé kvalitní."

 

Co je INCI?

I   (International) – Mezinárodní
(Nomenclature) – názvosloví
    (of)
C (Cosmetics) – kozmetických
I   (Ingredients) – přísad

 

Naše ikonka INCI HODNOCENÍ

U každého produktu, který vám na našem eshopu nabízíme, najdete ikonku INCI hodnocení. Jedná se o „skóre“ daného produktu, které je mu přiděleno na základě analýzy jeho složek.

Čím více bezpečných a zdravotně nezávadných látek produkt obsahuje, tím je jeho skóre vyšší.

ikonka mybottle - hodnocení produktu INCI hodnocení

Pro vysvětlení uvedeme následující příklad:

Produkt, který má ve specializované databázi skóre 19,5/20. Jedná se o čistící gel na pleť s Jasmínem. Ve svém složení obsahuje jen tři složky, které jsou v data INCI slabě penalizovány (nepředstavují riziko pro uživatele) všechny ostatní složky jsou zdravotně nezávadné.

 

 

Pro srovnání jsme vybrali jiný čistící gel na pleť od jiné značky. Tento dosáhl jen skóre 0,2/20. Obsahuje 2 složky, které jsou z hlediska INCI silně penalizovány, 7 složek, které jsou středně penalizovány a 5 složek slabě penalizovaných. Jeho celkové skóre je proto velmi nízké nakolik obsahuje látky, které mohou škodit a vůbec se nedoporučuje používat je.

Zpět do obchodu