S nerezem bez výčitek svědomí - Nerezové brčka

O nás v MyBottle je známo, že máme rádi ekologii. Není přitom žádným tajemstvím, že naše planeta trpí (nejen kvůli plastům), proto se zaměřujeme na produkty vyrobené ze zdravotně nezávadných materiálů s ohledem na kvalitní zpracování, přičemž se snažíme snížit uhlíkovou stopu na nezbytné minimum. K takovým produktům patří i nerezové brčka na pití, jejichž výhody si popíšeme v následujících řádcích.

 

Jednorázové plasty dostaly stopku

V sousedních zemích dostaly jednorázové plasty stopku. Např. na Slovensku je od července 2021 zakázáno uvádět na trh některé jednorázové plastové výrobky.
Týká se to například nádob na potraviny, talířů nebo i brček na pití. Tyto produkty totiž nejsou biologicky rozložitelné, rozkládají se na mikroplasty, které kolují v přírodě ak lidem se dostanou zpět například v obyčejné vodě. Zajímavostí přitom je, že více než 80 % mořského odpadu tvoří plasty. Ty se hromadí v mořích, oceánech a na plážích po celém světě, což představuje velmi vážné riziko pro mořský život a zdraví lidí. Cílem je proto motivovat lidi k používání ekologičtějších materiálů, materiálů, které nezatěžují naše stejně těžko zkoušené životní prostředí. Takovým materiálem je například nerez.

trash-4897366_1280

Co to ten nerez je?

Nerez je lehký a prakticky nezničitelný, 100% recyklovatelný, biologicky inaktivní a neprodyšný materiál. V případě, že se vám nerez podaří poškrábat, atomy chromu se za prítomnosti kyslíku dokáží přeuspořádat tak, aby nezačal rezavět. Pokud je nerez zpracován kvalitně, nemusíte se bát uvolňování kovů. Nerezové produkty přitom vypadají velmi atraktivní a to nejdůležitější – jsou ekologické, čímž dáte jasně najevo, že nepodporujete produkci jednorázových výrobků. A děláte dobře!nerezové šejkre blenderbottle

Zkoušeli jste už nerezové brčka? Pokud ne, je čas to napravit!

Naše nabídka je na nerezové brčka více než bohatá – najdete u nás například jednoduché nerezové brčka KeepCup® Stainless Straight 6 mm, které skvěle doplní váš oblíbený termohrnek KeepCup, nebo nerezové brčka LUND LONDON, které jsou nejen designové, opakovaně použitelné, ale i teleskop zasouvatelné, přičemž je máte minimálně na celý život. Upoutají všude, kde si je vezmete, protože působí opravdu luxusně. Tyto brčka jsou k dispozici v 11. barevných variantách, které dokonale doplní výrazné a pastelové tóny kolekce lahví Skittle. No a nakonec, nebyli bychom to my, kdybychom nedodali, že naše brčka jsou bez BPA, PVC a ftalátů, což přidává na jejich ekologické hodnotě. A ta se přece počítá dvojnásob.

 

nerezová slamka lundlondon rainbow

 

Nerezové brčka sice nestojí pár centů jako ty plastové. Je to produkt, za který si připlatíme o něco víc, ale v konečném důsledku jsou to skvěle investované peníze, které se vám díky opakovanému použití vrátí zpět. Nemluvě o dobrém pocitu, když chráníte naše životní prostředí. Zapomeňte na stovky jednorázových plastových brček, pořiďte si nerezové brčka, které kromě efektivnosti a ekologičnosti působí i stylově a dají se snadno umýt v myčce nádobí nebo pomocí praktického čistícího kartáčku, který je rovněž navržen pro opakované použití a vyrobený ze zdravotně nezávadného materiálu.

nerezová slamka lund london gold

 

Udělejme sobě i naší planetě službu a buďme k sobě ohleduplní, protože všechno, co do toho dáte, se vám jednou vrátí. 

 

Autor: Kristína Repoková

 

Zpět do obchodu