5 Výhod, díky kterým je znovupoužitelná láhev na vodu skvělým pomocníkem

Ať se rozhodnete jít kamkoli, láhev na vodu by vám neměla chybět. Její používání má několik výhod, které se týkají nejen ochrany životního prostředí, zdraví, ale také šetření peněz. V MyBottle jsme se rozhodli sepsat pro vás 5 důvodů, které vás přesvědčí o tom, že byste s sebou měli nosit znovupoužitelnou láhev na vodu i vy.

 

1. Láhev na vodu pomáhá redukovat plastový odpad

Miliardy plastových lahví končí ročně na skladištích odpadu nebo v oceánu. Vyplavováním chemikálií znečišťují plastové láhve půdu, vodu a znepříjemňují život volně žijícím živočichům. Plastové láhve patří mezi nejběžnější odpad, který znečišťuje naši zemi, ai přes snahy o recyklaci se jen malé procento lahví recykluje.

Ke zpomalení tvorby plastového odpadu a ochraně životního prostředí může přispět každý z nás. Znovupoužitelná láhev na vodu je skvělým řešením, jak předejít zbytečnému nákupu jednorázových plastových lahví a vytváření dalšího plastového odpadu.

 

plastové láhve odpad

 

2. Znovupoužitelná láhev na vodu je zdraví prospěšná

Používání láhve na vodu může mít hned několik výhod pro naše zdraví. Pokud vyměníte sklenici za láhev s vodou, jednoduše můžete sledovat, kolik vody za den vypijete. Řada lidí trápí zejména nedostatek příjmu tekutin, který s lahví zvládnete hravě sledovat. Hydratace pomáhá zlepšovat vaše kognitivní a fyzické zdraví, soustředění, trávení, zmírňuje bolesti hlavy, čistí pokožku a rychle regeneruje svaly.

Jednorázové plastové láhve z balených vod často obsahují řadu chemikálií, které se při pití mohou uvolňovat do těla. Nejzdravější variantou znovu použitelných lahví jsou nerezové láhve, které neobsahují žádné škodlivé bakterie, ani toxiny. Odolné jsou také vůči rzi, korozi, tvorbě skvrn, plísní a bakterií.

nerezová láhev klean kanteen dodržování pitného režimu

 

3. Šetřete peníze s lahví na vodu

Nošením láhve s sebou se můžete vyhnout nakupování balených vod, které mají negativní vliv nejen na životní prostředí, ale také vaše finanční prostředky. Investujte do láhve, která má dlouhou životnost, je zdraví prospěšná, ekologická, zachovává chuť nápoje a zejména šetří vaše peníze.

Pokud si každý den koupíte balenou vodu, měsíčně minete přibližně 30 eur. Každý měsíc byste mohli tuto částku ušetřit, v případě, že byste vodu nosili jednoduše sebou. Nemuseli byste tak pobývat v obchodech při placení nebo se spoléhat na automaty. 

 

láhev nerezová na vodu lund london

 

4. Odlište se od ostatních

Zatímco balené plastové láhve v obchodech se na sebe výrazně podobají, při koupi znovupoužitelných lahví máte na výběr z bohaté nabídky různých materiálů a vzorů. Díky jedinečnému designu se tak rychle odlišíte od ostatních a svoji láhev si s nikým nespletete. Stane se skvělým designovým kouskem, který si ihned zamilujete.

Do láhve si můžete napustit čistou vodu z vodovodu nebo ji ozvláštnit něčím novým. Vyzkoušejte přidat lístky máty, meduňky nebo vymačkat si do ní citrón. Čistá voda získá zcela novou chuť a vy budete mít svůj nápoj bez přidaných umělých barviv a dalších látek.

lekue láhve

5. Láhev na vodu vhodná kamkoli

Do práce, školy, fitka nebo na cesty, láhev na vodu využijete kdekoli. Na e-shopu MyBottle naleznete láhve, ze kterých si vybere každý. Mezi nejprodávanější patří nerezové a plastové láhve, které se staly oblíbenými zejména kvůli jejich odolnosti a zajímavému provedení. Své fanoušky mají také skleněné láhve, které design lahví posunuly na zcela nový level.

Pokud máte děti nebo studujete, zajisté oceníte láhve do školy, které by neměly chybět v povinné výbavě studenta. Dětské láhve u nás koupíte už pro ty nejmenší. V nabídce máme kojenecké láhve, dětské termoláhve, hrníčky a láhve na pití.

Zejména v zimě oceníte kvalitní termoláhve, které udrží váš nápoj po několik hodin teplý. Vybrat si můžete z široké nabídky termosek a termohrnků, které jsou dostupné v různých objemech.

láhev na vodu s krystalem

Naše nabídka lahví na vodu je přizpůsobena také potřebám těch nejnáročnějších zákazníků. Objevte bohatou nabídku filtračních lahví, které jsou skvělým zdrojem čisté vody. Vybrat si můžete ze samočistících lahví, nerezových termofiltračních lahví nebo lahví na vodu s binchotanem. Dostupné jsou také inteligentní láhve, které disponují počítadlem plnění, či připojením bluetooth s vaším zařízením, díky kterému můžete sledovat váš celkový denní příjem vody.

Autor: 

Dáša Uherková

Zpět do obchodu