Do školy s novou ekologickou lahví

Prázdniny nám skončily a nenávratnou rychlostí začal nový školní rok. Sešity již leží ve školní tašce, vytáhli jsme penály a všechny zbývající pomůcky, které nás dennodenně provázejí ve škole.

Oprášit je zřejmě nebylo až tak těžké, ale náročnější je zvyknout si, že ráno nás už nebudou probouzet jen letní paprsky, ale i hlasitý tón budíku, který tak z duše nesnášíme, ale málokdy si ho změníme :) Jste připraveni?

 

Bez láhve to nejde
Ve školní tašce mají děti všechny školní potřeby, od pravítka, přes učebnice, pracovní sešity, penál, až po kružítko. V současnosti mají určitě přibalenou i dezinfekci, ze dvě roušky a další potřebné hygienické pomůcky.

Jak jinak, součástí obsahu je i svačina, sladká dobrota, ovoce a láhev. Láhev s vodou nebo čajem, limonáda, džus, voda s citronem či sirupem, kakaem nebo jakkoli jinou tekutinou, která utápí dětskou žízeň, či jen tak potěšuje chuťové pohárky, které neustále baží po nových a nových chutích.

Ať už je preference Vašeho školáka jakákoliv, jedno je jisté. Bez láhve by do školy určitě jít neměl. Proto je určitě třeba dbát na správný výběr té které láhve, která bude jeho pravidelným společníkem na školních cestách.

 

Eko - logičtější volba
Pokud jste dosud dávali Vašemu dítěti vždy novou láhev, která byla jednorázová, zvažte, zda nechcete přejít na udržitelnější alternativu. Ptáte se jakou a proč?

Řekněme si to ekologicky. Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik plastových lahví ročně při takovém fungování minete? Určitě jich není málo. O to víc, že ​​vás tato skutečnost přijme koupit Vašemu školákovi vždy nový chutný nápoj, který má rád. A tak „stará“ láhev putuje do koše, přinejlepším do plastů.

Jak tuto realitu odvrátit a šetřit naše životní prostředí a peněženky zároveň? Řešením může být jedna udržitelná láhev, která nahradí desítky dosavadních lahví. Co řeknete?

 

Láhev jako stylový doplněk
Dnešní trh nabízí široké spektrum těch nejrozmanitějších lahví, které hýří barvami a kadejakými motivy. Vkusné, detailní, minimalistické, nadčasově zpracované, ba dokonce vtipné.

A správné provedení láhve může být odrážením vkusu Vašeho školáka, který si do ní bude ráno s radostí lít čaj či jinou tekutinu. Bude jeho každodenním společníkem, který mu mimo jiné může vykouzlit úsměv na tváři.

 

Pitný režim – základ dne
Určitě se vám už stalo, že si vaše dítě zapomnělo do školy přibalit vodu. Ať už je důvod jakýkoli, nezapomínejme, že právě nedodržování pitného režimu může vést k nadměrné únavě, nesoustředěnosti ve škole, závratím či bolestem hlavy, které mohou komplikovat chod školního vyučování.

Mít proto vždy dostatek tekutin je prvotním předpokladem k efektivnímu fungování ve škole. Najděte pro své dítě láhev, která je pro něj objemově dostatečná a naučte si ji klást na jedno místo, z něhož si ji ráno vezme a naplní. Vytvořte si společný režim, z něhož se stane pravidelný zvyk.

 

Plastová, nerezová či skleněná?
Možná se již déle ohlížíte za funkční plastovou lahví, která je samozřejmě lehčí a více by vyhovovala vašemu dítěti. Ale k dispozici máte i různé jiné materiály, které mohou klást na přední místa již svá konkrétní specifika.

Nerezová láhev se může pyšnit termo schopnostmi, díky čemuž bude mít vaše dítě během celého dne ve škole teplý čaj. Argumentovat výhody a nevýhody každého materiálu by se určitě dalo na déle, ale o tom už později.

Ať se rozhodnete jakkoli, znovu uživatelská ekologická láhev je ekologickým i logickým krokem k udržitelnějšímu způsobu života a spokojenosti vás i naší planety. Kterou láhev si tedy z naší nabídky vyberete?

Autor: Zuzana Wagnerová

Zpět do obchodu